O nás

ASSIST spol. s r. o. je česká firma, která byla založena v roce 1992 a ještě téhož roku se stala obchodním partnerem IBM v oblasti středních obchodních počítačových systémů IBM Power Systems (AS/400, eServer iSeries, System i).

V prvních dvou letech existence se firma zabývala lokalizací produktů v oblasti bankovnictví a systémů PPS a systémovou podporou. Obchodní činnost firmy byla postupně rozšířena o kurzy pro uživatele systémů IBM. Současně byl zahájen vývoj vlastních produktů zaměřených zejména na účetnictví (Investiční majetek/400, Účetnictví/400, Finance/400). O tyto produkty projevily zájem takové společnosti, jako jsou ABN AMRO Bank, Česko-rakouská pojišťovna (dnes UNIQA), pojišťovna CERTUSIA, ŠKODA DIESEL a další.

Od roku 1994 do roku 2015 působila firma ASSIST spol. s r. o. také jako jeden z generálních partnerů společnosti IBM v oblasti překladatelských služeb a lokalizace softwaru. V roce 2000 byly firemní aktivity rozšířeny o oblast využívání internetu a webových služeb na systémech IBM a o outsourcing IT specialistů. V roce 2015 byl spuštěn projekt Akademie ASSIST, jehož cílem je zvýšit povědomí o středních počítačích a mainframech IBM a dalších platformách a technologiích.

V současné době jsou hlavními pilíři obchodní činnosti společnosti ASSIST spol. s r. o. softwarové služby pro platformy IBM Power Systems, IBM z Systems, Business Intelligence, Java a rovněž cloudové platformy, zejména Salesforce. Tyto služby zahrnují outsourcing týmu a jednotlivých specialistů, vývoj a úpravy softwaru a další. Nedílnou součástí aktivit firmy je také vzdělávání, ať už v podobě kurzů pro uživatele IT systémů, projektu Akademie ASSIST nebo zkoušky profesní kvalifikace dle NSK. Mezi klíčové zákazníky firmy patří významné společnosti z oblasti automobilového průmyslu, bankovnictví, pojišťovnictví či průmyslu.